• Joga Studio Delfy Spirit, Skopje
 • 06:00:00 , 20 Мај, 2017 до 21:00:00 , 21 Мај, 2017
 • Joga Studio Delfy Spirit
 • 14 доаѓаат, 59 можеби
 • Настанот е завршен
 • Драги пријатели, ве покануваме на ЈОГА ВИКЕНД ВО БАНСКО БУГАРИЈА :)Планина, убав поглед, чист воздух, јога, медитација, смеа јога, дружење, пешачење, работилници, спа центар, базен, игротека за вашите најмили...Доживејте сосема поинаков викенд во Банско заедно со инструкторите од двата јога центри Боди лидерс и Делфи Спирит. Покрај чистиот планински воздух и релаксацијата во спа центарот во хотелот со 4 ѕвезди Mountain Paradise, ви припремивме богата јога програма после која ќе се вратите дома целосно прочистени од акумулираниот стрес и напнатост, но и со сосема нови импресии и доживувања за паметење. Јога програмата предвидува вежбање во природа и во сала, познати и нови техники за дишење, пеење мантри, медитации, сесии за личен развој од холистичка јога, смеа јога, техники за прочистување на чакрите, малку теорија и многу многу смеење. Воедно и прилика за нови пријателства, дружење и размена на животни искуства. Сместувањето ќе биде во хотелот Mountain Paradise 4*, со вклучен појадок и вечера, и користење на спа услугите и салите за вежбање. За само 3690 денари со вклучен превоз или пак за 2660 денари со сопствен превоз, почастете си го телото, умот и душата со идеалниот спој на јога во природа и вратете се среќни и спокојни подготвени за нови предизвици. Програмата е наменета за сите љубители на јогата и природата, но и за сите оние кои никогаш не вежбале јога, но кои посакуваат навистина поинакво искуство.И НАЈВАЖНО! Родители, можете да си ги земете и своите дечиња кои ќе ги забавуваме и рекреираме со детска јога и смеа ЈОГА . Додека родителите вежбаат децата ќе ги рекреираме со јога за деца или пак ќе се забавуваат во игротеката на хотелот под грижа на еден од инструкторите. Програма:САБОТА•Поаѓање за Банско во 6:00ч наутро•Медитација за релаксација (во автобус)•Пеење на мантри за исцелување (во автобус)•Пристигнување во Банско во 11:00 ч•Сместување во двокреветни соби во 12:00ч (во секоја соба има и кујна)•Слободни активности од 12:00 -15:00 (можност за прошетка низ Банско или користење на спа центарот)•Работилница: Балансирај ги чакрите на смеа јога начин 16:30 -18:30•Вечера 19:00 ч•Вечерна јога во природа или во сала (во зависност од временските услови) 21:00 -22:30 – Поздрав на месечината, вежби за дишење и месечева медитацијаНЕДЕЛА•8:00 - Утрински јога вежби за Балансирање на сите 7 чакри во природа или во сала•9:00 - Медитација за прочистување на 7 - те чакри•10: 00 – Појадок•12:00 - Напуштање на собите•13:00 - Прошетка низ Банско •14:00 - Длабоко јога дишење во природа •14:30 - Медитација за прочистување на кармата•16:00 - Поаѓање за Скопје•16:30 - Јога нидра во автобус за сладок сонЦена : 3690 ден со вклучен превоз / 2660 ден со сопствен превозМожност за плаќање на 2 месечни рати до 15 МајЦената вклучува:•Учество на сите горенаведени активности во програмата•1 Ноќевање•Појадок и вечера•Користење на СПА Центар •Wi-Fi интернет во целиот хотел, паркинг•Организиран превоз: Скопје – Банско – СкопјеПотребна опрема: јога простирка и тенко ќебе за во природа и секако удобна облекаПријавување и информации на 071 773 445 Весна, e-mail: bodyleaders@gmail.com075 436-070 Кате, e-mail: delfyspirit@gmail.comПријави со полно име и презиме и контакт телефон. Потребна ќе биде уплата од 50% од износот за резервација на место најдоцна до 15 мај.Организатори: Боди Лидерс и Делфи СпиритКратка биографија:Весна Видовиќ е сопственик на Боди Лидерс. Сертифициран Јога инструктор со 8 годишно работно искуство во областа. По занимање е дипломирано лице за корпоративни комуникации и односи со јавност, но сепак се одлучува својот живот целосно да го посвети на јогата. Има водено часови за возрасни и деца, a заедно со својот сопруг часови по Партнер Јога. Редовно посетува семинари од областа на јогата и личниот развој. Пред две години стана и првиот сертифициран јога инструктор за смеа јога во Македонија. Редовно води јога часови во студиото и во неколку фирми, води работилници и едночасовни медитации.Катерина С. Анѓеловиќ е сопственик на студиото за јога Делфи Спирит. Во јогата е веќе 15 години, со 7 годишно искуство како јога инструктор. Редовно води јога часови во студиото и јога за вработени во неколку компании, води јога групи за трудници, организира Јога Нидра и медитации како и семинари и индивидуални сесии за личен раст и развој. Таа е и една од првите тренери во Македонија за личен развој по Клиринг методата и лајф коуч тренер која ја заврши во Белград по три и пол годишна едукација. По вокација е професор по италијански јазик со 15 годишно искуство на неколку универзитети во Македонија, како и посветена мајка на две прекрасни ќерки. Своето знаење постојано го надоградува со новите текови во областа, на јога фестивали и семинари за развој на човечките ресурси организирани во земјата и во странство. *Интересно е да се спомене дека Весна и Кате во исто време започнаа да се занимаваат со Јога. Беа првите јога пријателки и вежбаа заедно во група. Пријателство и љубовта кон јогата не престанаа сите овие години наназад, затоа се решија ова нивно учење да ви го пренесат вам на интересен и креативен начин, со организирање на ЈОГА ВИКЕНД ВО БАНСКО Со радост ги очекуваме вашите пријави,Кате и Весна

  Настани во близина (1км)

  Програма на среќата во Скопје - Happiness Program

  Драги пријатели, Летото е најрелаксираниот и најзабавниот период од годината и неговото завршување често предизвикува лошо расположение Дојдете на нашата - ...
 • Healthy Center, Skopje
 • 18:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 14:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • The Art of Living
 • 33 доаѓаат, 77 можеби
 • Friday in Public Room

  Уште едно септемвриско дружење со квартетот Mary Poppins и најдоброто од филмска музика! Уживаме во настапот на Ерxaн Шукри- виолина, Билјана Весковска- ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 10 доаѓаат, 32 можеби
 • Thursday in Public Room

  Mузичко уживање со Дарко Стојоски, Марко Василевски и Горан Попоски. Гитара, бас и тапани. Повелете на џез и дружење!
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 10 доаѓаат, 30 можеби
 • Saturday in Public Room

  Оваа сабота за прв пат во Public Room ги слушаме Калевала! World music бенд основан во 2008та, со репертоар на музика од Португалија, Франција, Русија, ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 7 доаѓаат, 31 можеби
 • Taste of Portugal

  ~ Please find English version below... И оваа есен продолжуваме со гастрономски уживања од најубавите земји низ светот! Октомвриски, ја откриваме Португалија ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Окт, 2017 до 23:30:00 , 04 Окт, 2017
 • Public Room
 • 187 доаѓаат, 1719 можеби
 • Академија за Визуелни Уметности

  НОВА ПРОГРАМА! АКАДЕМИЈА ЗА ВИЗУЕЛНИ УМЕТНОСТИ ВЕШТИНИ: • Развивање на креативната и техничка способност, како и стимулирање на интелектуалните, визуелни и ...
 • Seavus Education and Development Center, Skopje
 • 17:30:00 , 16 Окт, 2017 до 20:00:00 , 16 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Seavus Education & Development Center
 • 5 доаѓаат, 19 можеби
 • Академија за Моден Дизајн

  НОВА ПРОГРАМА! АКАДЕМИЈА ЗА МОДЕН ДИЗАЈН ____________________________________________________ ВЕШТИНИ: • Развивање на креативната и техничка способност, како ...
 • Seavus Education and Development Center, Skopje
 • 17:00:00 , 16 Окт, 2017 до 20:00:00 , 16 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Seavus Education & Development Center
 • 1 доаѓаат, 17 можеби