• МКЦ, Skopje
 • 19:00:00 , 21 Мај, 2017 до 21:00:00 , 21 Мај, 2017
 • ЛезФем
 • 32 доаѓаат, 43 можеби
 • Настанот е завршен
 • ЛезФем & Прво па женско #5 ви прикажуваат: ЛезФемСлемЖЕНИТЕ ТОА ГО ПРАВАТ ГЛАСНО!Пркосни и гласни, да го оживееме женското писмо, да го извадиме од фиоките, да го зачистиме од прашината што го зафатила и да му дадеме живот на подиумот. Гласно да ги изговориме нашите страсти и сласти, стравови и радости, борби и стремежи. Гласно да ја изговориме нашата љубов. Затоа што жените знаат да го прават тоа гласно!Со љубов ваши, ЛезФемки, ЛезБучки, ЛезСлемки и Тиииит!Инк-овки *Настанот е организиран во рамки на јубилејното петто издание на нашиот драг фемиснистички фестивал Прво па женско**. За цела програма на фестивалот, на следниот линк: https://www.facebook.com/events/1527463237298691/**Фестивалот за феминистичка култура и акција ПРВО ПА ЖЕНСКО е поддржан од Европската Унија и од FRIDA Young Feminist Fund. Содржината на фестивалот е одговорност единствено на Тиииит! Инк. - Скопје и на ниеден начин не може да се смета дека ги одразува ставовите на Европската Унија.

  Настани во близина (1км)

  Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  Business Run 2017

  BUSINESS RUN 2017 Team Building Relay 4 x 2KM | Тим-билдинг штафета 4 х 2КМ :: Инфо за трката Опис: Штафетна трка во трчање 4 х 2000 метри за компаниски ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 01 Окт, 2017 до 12:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Прв до врв
 • 127 доаѓаат, 387 можеби
 • DGR 2017 - Skopje, Macedonia

  Skopje is officially taking part in the world's largest charitable motorcycle event for owners of classic and vintage styled bikes on Sunday September 24th. ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 24 Сеп, 2017 до 12:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • The Distinguished Gentleman's Ride
 • 121 доаѓаат, 103 можеби
 • Настанот е завршен
 • ”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија

  Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Конкурс „Промоција на различности“

  Почитувани, Црвен крст на РМ-Општинска организација Центар од 21 до 27 септември ја одбележува Неделата на „Промоција на хумани вредности“, во склоп на која ...