• Eu Info Center Skopje
 • 19:00:00 , 19 Мај, 2017 до 21:00:00 , 19 Мај, 2017
 • ЕУ ИнфоЦентар
 • 38 доаѓаат, 130 можеби
 • Настанот е завршен
 • Ве покануваме на четвртата проекција од серијалот „Европскиот филм зборува“ (European Film Talks). Во рамките на овој серијал ќе бидат прикажани наградувани европски филмови придружени со дискусија. На 19.05.2017, 19 часот во ЕУ ИнфоЦентарот ќе имате можност да го погледнете „Со глава низ ѕид“(2004) во режија на Фатих Акин. Филмот е добитник на преку 25 награди, меѓу кои и Златна мечка во Берлин.Серијалот се организира во рамките на програмата Културни приказни со која се промовира европската култура преку изложби, џем сесии, филмски проекции, предавања и останати возбудливи културни настани.

  Настани во близина (1км)

  Business Run 2017

  BUSINESS RUN 2017 Team Building Relay 4 x 2KM | Тим-билдинг штафета 4 х 2КМ :: Инфо за трката Опис: Штафетна трка во трчање 4 х 2000 метри за компаниски ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 01 Окт, 2017 до 12:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Прв до врв
 • 127 доаѓаат, 387 можеби
 • Reborn роденден: Музеј Дебар Маало

  Ти ветивме забава - еве ја. По повод нашиот втор роденден ги отвораме портите на едно-дневниот „музеј“, единствениот во кој нема потреба да глумиш замислено и ...
 • Дебар Маало, Skopje
 • 18:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 01:00:00 , 01 Окт, 2017
 • Reborn
 • 143 доаѓаат, 237 можеби
 • DGR 2017 - Skopje, Macedonia

  Skopje is officially taking part in the world's largest charitable motorcycle event for owners of classic and vintage styled bikes on Sunday September 24th. ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 24 Сеп, 2017 до 12:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • The Distinguished Gentleman's Ride
 • 121 доаѓаат, 103 можеби
 • Настанот е завршен
 • Concert: Birth of the Cool

  9 музичари, вторник, 9 вечер! Кирил Кузманов- сакс, Трајче Велков- труба, Иван Иванов- сакс, Сашко Николовски- тромбон, Горан Јанев - Маче - хорна, Александар ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 26 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 27 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 38 доаѓаат, 128 можеби
 • EuroPS Roadshow in Macedonia

  Почитувани, Институтот за социолошки и политичко правни истражувања при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со задоволство Ве кани на промоција на ...

  Обука: Финансиски вештини

  На оваа обука учесниците ќе имаат можност да научат да: - определуваат финансиски потреби; - утврдуваат начини за намалување на трошоците со повторно - - ...