• Club Avenue, Skopje
 • 21:00:00 , 22 Апр, 2017 до 00:00:00 , 23 Апр, 2017
 • Body Shakers
 • 174 доаѓаат, 121 можеби
 • Настанот е завршен
 • ★ ★ ★ Light Fluorescen Neon And Snow Machine Highschool Party ★ ★ ★🔥 Snow & Foam Machine 🔥 🔥 1000 флуроцентни неонки за гостите 🔥★ Хостесите од фирмата Famebroker ќе поделат 🔥 200 флуроцентни неонски наочари 🔥★ Првото видео со кое BodyShakers се промовираше во цела Европа веќе голем дел од вас го погледнаа. На 22ри Април снимаме ново промотивно видео <3__ ▂▂ ▃▃ ▅▅ ▆▆ Dj SkyWalker ▆▆ ▅▅ ▃▃ ▂▂ ___ ▂▂ ▃▃ ▅ Dj Kristijan Kike Haralampiev ▅ ▃▃ ▂▂ _►Влез 150Мкд, каде е вклучена и гратис конзумација.►Влез без флаер/покана не е дозволен.Поддржано од BILBORD.MK & ZABAVI.MK║▌│█│║▌║││█║▌│║▌│█│║▌║││█║▌│║▌│█│║▌║││█║│║▌║││█

  Настани во близина (1км)

  Сергеј Четковиќ и Бајага на Кеј – Гтц (Супер Скопје 2017)

  СЕРГЕЈ ЧЕТКОВИЌ И БАЈАГА НА КЕЈ – ГТЦ (СУПЕР СКОПЈЕ 18/19 АВГУСТ 2017) Супер Скопје, супер четири викенди во Скопје, прв викенд “Кеј 13-ти Ноември“. Супер ...
 • UL. KEJ 13 Noemvri, Skopje
 • 21:00:00 , 18 Авг, 2017 до 02:00:00 , 20 Авг, 2017
 • Gorilla Produkcija
 • 690 доаѓаат, 1282 можеби
 • FIBA U16 Women's European Championship, Division B

  Women’s #FIBAU16Europe Division B will bring together 22 U16 European women’s teams vying to join Europe’s elite. The tournament will take place in Skopje, MKD ...
 • Skopje
 • 17:00:00 , 17 Авг, 2017 до 20:00:00 , 26 Авг, 2017
 • FIBA
 • 62 доаѓаат, 221 можеби
 • 11/ 12 Семир Кајас на Беласица

  ДПС Трансверзалец на ден 20.08.2017 (Недела) организира искачување на единаесетиот по ред врв во рамки на предизвикот 12 Врвови - врвот Семир Кајас висок ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:00:00 , 20 Авг, 2017 до 22:00:00 , 20 Авг, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 28 доаѓаат, 155 можеби
 • Мовнатец, Даутица

  На 19.08.2017 (сабота) во рамки на Планинарски предизвик „12 Врвови“, Планинарско Друштво Трансверзалец организира повторно искачување на врвот Мовнатец на ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 19 Авг, 2017 до 21:00:00 , 19 Авг, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 6 доаѓаат, 98 можеби
 • Thursday in Public Room

  Четврток. Џез. Лето. Тераса. Оваа вечер настапуваат CONTINUUM во состав Филип Димишковски- клавијатури, Дионис Стратов- бас, Александар Ванчовски- тапани. ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 17 Авг, 2017 до 01:00:00 , 18 Авг, 2017
 • Public Room
 • 12 доаѓаат, 27 можеби
 • Toni Kitanovski Trio at Brooklynski

  Во петок (18.08.2017), со почеток во 22 часот, Ве очекуваме на извонредна, незаборавна џез сесија на Тони Китановски трио - Тони Китановски, Иван Бејков, ...
 • Bruklinski JAZZ Bistro, Skopje
 • 22:00:00 , 18 Авг, 2017 до 01:00:00 , 19 Авг, 2017
 • Bruklinski JAZZ Bistro
 • 5 доаѓаат, 26 можеби
 • Saturday in Public Room

  Сабота со Дарко Стојоски, Марко Василевски и Горан Попоски. Гитара. Бас. Тапани. Џез. Дружење.
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 19 Авг, 2017 до 01:00:00 , 20 Авг, 2017
 • Public Room
 • 10 доаѓаат, 21 можеби
 • PTPI Skopje слави четврти роденден!

  PTPI поранешни, сегашни и идни членови, People to People Interlational Skopje Ве поканува во сабота да го одбележиме четвртиот роденден на организацијата. Сите ...
 • Градски Парк Скопје, Skopje
 • 20:00:00 , 19 Авг, 2017 до 22:00:00 , 19 Авг, 2017
 • People to People International - PTPI Skopje, Macedonia Community Chapter
 • 9 доаѓаат, 14 можеби
 • Friday in Public Room

  Петочна вечер посветена на композиции од великаните во џезот! Ги слушаме мелодиите на Lee Morgan, Clifford Brown, Kenny Dorham, Bud Powell, Bobby Timmons, ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 18 Авг, 2017 до 01:00:00 , 19 Авг, 2017
 • Public Room
 • 9 доаѓаат, 13 можеби