It Nouvm 2017

21
Април
 • Skopje Mall City
 • 18:00:00 , 21 Апр, 2017 до 20:00:00 , 04 Мај, 2017
 • iNovum
 • 121 доаѓаат, 84 можеби
 • Настанот е завршен
 • IT Novum “ – е едукативен настан наменет за млади лица, воглавно од 16 – 30 години, со цел за подигнување на свеста и развој на информатичките науки. Отварањето на настанот е на 21.04.2017 во Skopje City Mall. Ние од Иновум очекуваме огромен број на средношколци, студенти, невработени, млади лица, ентузијасти и љубители на 3Д дизајн и моделирање од цела Македонија. Деновите ќе биде исполнети пред се со дружба, обуки од стручни лица, практична настава, презентации од голем број странски фирми, а се ова ќе заврши со еден голем натпревар. Учесниците ќе се здобијат со 3Д обука и Autodesk сертификат кој што е меѓународно признаен .Најдобрите три видеа кои ке бидат избрани од страна на M3DS Академија за 3D и Game Design ,ќе бидат оценети не само по тежината на идеата, туку и трудот вложен од страна на тимот за време на натпреварот.Прво место 300.000 денВторо место 200.000 денТрето место 100.000 денПријави се на следниов линк.https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejBREJuOF96uHjqSaVu2s2NwXnB-dhraFi_6WTjwne2x7d8A/viewformУчесниците две недели ќе посетуваат практична настава во тимови, а црешата на шлагот ќе бидат последните осум часа, каде што тие ќе имаат можност да се натпреваруваат во она што го научиле. Најдобрите три тимови ќе добијат тимска степендија од М3ДС Академија. За сите останати учесници ќе следува сертификат за успешно завршена работилница по Autodesk.Работилниците започнуваат од 22.04.2017 и ќе траат се до 04.05.2017 , секој од овие денови ке се обучуваат и натпреваруваат по 30 учесници.Според агендата наведени се 4 часа за обука на учесниците ,15-20 минути презентација на фирмите , 1:40 минути пауза и смислување на победничката идеа за останатите 4-5 часа учесниците ќе се натпреваруваат со тоа што ке го искористат стекнатото знаење што го здобиле за време на обуките и ќе изработат анимација со помош на тимот од М3ДСГрупирањето на учесниците ќе биде изведено по завршување на обуките и тимовите ќе бидат составени од 10 учесници, кои ќе изработат заедничко видео.Гласањето ќе биде јавно на социјалните мрежи и 10 најдобри и најгласани видеа ке влезат во финалниот круг каде на свеченото затварање ќе бидат предскажани .ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗАПОЧНА !https://inovum.mk/

  Настани во близина (1км)

  Курс за Adobe Photoshop CC

  Научи да работиш во Adobe Photoshop CC преку работа на реални проекти и креативни решенија! Овој курс е наменет за секој што сака да се запознае со креативната ...
 • Brainster, Skopje
 • 18:00:00 , 11 Сеп, 2017 до 20:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • Brainster
 • 5 доаѓаат, 2 можеби
 • Утринска и поладневна ЈОГА - хата, јин и трансформативна

  Доживејте ја магијата на утринското вежбање јога! ♥ ♥ ♥ УТРИНСКИ И ПОПЛАДНЕВНИ ЧАСОВИ ПО ХАТА, ЈИН И ТРАНСФОРМАТИВНА ЈОГА {СЕПТЕМВРИСКИ УПИСИ, 2017 * Центар ...
 • СакамЈога/ILoveYoga, Skopje
 • 22:00:00 , 14 Сеп, 2017 до 07:30:00 , 15 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • СакамЈога/ILoveYoga
 • 4 доаѓаат, 3 можеби
 • Zeljko Joksimovic - 11ti Noemvri 2017 Vip Arena Boris Trajkovski

  Едно од најдобрите српски музички имиња, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ доаѓа со ...
 • Арена Борис Трајковски, Skopje
 • 21:00:00 , 11 Ное, 2017 до 01:00:00 , 12 Ное, 2017
 • Pragma music entertainment
 • 1503 доаѓаат, 2663 можеби