• Stadion Na Arm Gradski Park, Skopje
 • 21:00:00 , 20 Јун, 2017 до 01:00:00 , 21 Јун, 2017
 • Avalon Produkcija
 • 1960 доаѓаат, 2022 можеби
 • Настанот е завршен
 • ГОЛЕМО ОТВОРАЊЕ НА SKOPJE CALLING 2017:СУПЕР ВОЗБУДЛИВИТЕ THIEVERY CORPORATION ВО СКОПЈЕ!Драги пријатели,Големо задоволство ни е да Ве информираме дека приказната со концертната сезона 2017-та продолжува. Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, Thievery Corporation доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот Skopje Calling 2017.Авалон Продукција како и за секој свој избор за концерт во Македонија, секогаш настојува да ги задоволи апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба, се разбира, заедно со личните апетити и музички вкусови на продукцијата. Така и овој пат се одлучивме за бенд којшто е маестрален во живо и можеби единствениот во светот кој со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика. Концертот ќе биде на отворено и ќе се одржи на стадионот на АРМ.Влезниците по цена од 990 денари ќе бидат пуштени во продажба од 15-ти мај, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Југотон и онлајн.Thievery Corporation во Скопје доаѓаат во комплетен состав, со над 20 музичари на сцена. Скопје може да очекува вистински спектакл!Одиме понатаму,Авалон Продукција

  Настани во близина (1км)

  Deep'a & Biri.Transmat.Black Crow Record

  25/AUG/17 DEEP'A & BIRI [Transmat.Black Crow Records] TOMI BOJADZI [Pure Soul] Depp’a & Biri се едни од најталентираните артисти на израелската музичка сцена. ...
 • Sektor 909, Skopje
 • 23:00:00 , 25 Авг, 2017 до 05:00:00 , 26 Авг, 2017
 • Sektor 909
 • 24 доаѓаат, 26 можеби
 • Државно првенство во Magic: The Gathering 2017!

  Дами и господа меџикџии! Дојде време за најголемиот турнир во годината - Државното првенство на Македонија!!! Време е да ја одбереме македонската ...
 • Гоблин Друштвени Игри, Skopje
 • 10:30:00 , 17 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 17 Сеп, 2017
 • Гоблин Друштвени Игри
 • 8 доаѓаат, 12 можеби
 • Zeljko Joksimovic - 11ti Noemvri 2017 Vip Arena Boris Trajkovski

  Едно од најдобрите српски музички имиња, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ доаѓа со ...
 • Арена Борис Трајковски, Skopje
 • 21:00:00 , 11 Ное, 2017 до 01:00:00 , 12 Ное, 2017
 • Pragma music entertainment
 • 1503 доаѓаат, 2663 можеби