• Metropolis Arena, Skopje
 • 21:00:00 , 02 Јул, 2017 до 23:30:00 , 02 Јул, 2017
 • Spektaklum Spektaklum
 • 562 доаѓаат, 692 можеби
 • Настанот е завршен
 • Легендарниот џез состав THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND на 2ри ЈУЛИ ВО СКОПЈЕ - МЕТРОПОЛИС АРЕНАПочитувани ,со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека Легендарниот Џез состав предводен од култниот џез пијанист,”THE CHICK COREA Electric Band” на 2ри јули ќе гостува во Скопје.Во склоп на оваа ексклузивна светска турнеја и македонската публика за прв пат, ќе има шанса да го слушне во живо проектот, кој засекогаш ќе остане како дел од музичката револуција во џез музиката..The Chick Corea Elektric Band е еден од неколкуте џез состави који дефинитивно внесоа револуција во самата уметничка форма во џез музиката.Нивниот истоимен деби албум од 1985г,пристигна како гром од ведро небо,спојувајќи неколку правци,џез,рок,латино и фанк.Овој класичен квинтет состав:Chick Corea –ПијаноDave Weckl – ТапаниJohn Patitucci – БасEric Marienthal – СаксафонFrank Gambale – Гитараво текот на осумдесеттите и деведесеттите години издаде неколку албуми,кои што извршија огромно влијание од Хип Хоп музиката, до сите најдобри џез музичари на денешнината.Chick Corea - Пијанист,композитор и лидер на бендот,член на џез “Hall of Fame” и NEA Jazz Master, еден е од уметниците со најголем број на номинации во историјата на Grammy со дури 63номинации и 22 освоени награди,компонира музика од класичен стил до авангарда, bebop до jazz-rock fusion, детски песни до камерни и симфониски дела,или како што New York Times го дефинира “Chick е светлост на врелата и вечна младост.”Категории на влезници:Партер (стоење) – 990,оо денариБлок Ц и Д Silver Seats– 1200,оо денари (седење)Блок Б Golden Seats – 1 800,оо денари (седење)Блок А ВИП – 2 500,оо денари (седење)Блок А Ултра ВИП – 3 000,оо денари (седење)Спектаклум

  Настани во близина (1км)

  Презентација на изборните предмети (за бруцошите)

  Ве известуваме дека презентацијата на изборните предмети за студентите од прва година ќе се одржи в петок (22.9.2017) со почеток во 11 часот во Големиот ...

  Grai, SatanaKozel и Harkem во Скопје!

  Руските фолк метал групи Грај, Сатанакозел и Анабиоз во Скопје! Со огромно задоволство сакаме да ви претставиме концерт не на еден руски фолк метал бенд. Не ...
 • Rock Club Shadows, Skopje
 • 20:00:00 , 03 Окт, 2017 до 01:00:00 , 04 Окт, 2017
 • Morania Pixie Sephirot
 • 95 доаѓаат, 150 можеби
 • ”Retro Elektro” 25 Години од Техно Музиката во Македонија

  Сабота (20 маj) Метропoлис Арена во Скопје од 21 часот ќе ги отвори вратите за сите љубители кои сакаат да учествуваат во одбележувањето на 25 годишнината од ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 21:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 04:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • First Midnight Party in Skopje.Legend Forever-Milorad Caik Cajo
 • 43 доаѓаат, 113 можеби
 • Бизнис Настан

  СПЕКТАКУЛАРЕН НАСТАН кој несмееме да го пропуштиме! Картите ќе бидат во продажба од денес. * Од 30.08 - 15.09 картите ќе чинат 150 денари. * Од 16.09 - 30.09 ...
 • Hotel Continental - Skopje
 • 19:00:00 , 04 Окт, 2017 до 21:00:00 , 04 Окт, 2017
 • TianDe Mkd
 • 9 доаѓаат, 19 можеби
 • Семинар за основање на Цркви

  Слободна Евангелска Црква „Добра Вест“ - Скопје, во соработка со European Mission Fellowship и Библиска Лига - Скопје организира семинар за основање на Цркви. ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 10:00:00 , 30 Сеп, 2017 до 18:00:00 , 30 Сеп, 2017
 • СЛОБОДНА ЕВАНГЕЛСКА ЦРКВА „ДОБРА ВЕСТ“
 • 5 доаѓаат, 11 можеби
 • Бизнис Мотивационен Семинар

  БИЗНИС СЕМИНАР - АЈДЕ ДА ГО СЛЕДИМЕ МОТОТО НА ФОРЕВЕР ЛИВИНГ ПРОДАКТС, ДА ГО УДВОИМЕ БИЗНИСОТ 2 Х Почитувани пријатели и Сопственици на Форевер ...