• Brainster, Skopje
 • 17:30:00 , 08 Авг, 2017 до 19:30:00 , 14 Авг, 2017
 • купете билети овде
 • Brainster
 • 11 доаѓаат, 25 можеби
 • Настанот е завршен
 • Без разлика дали си студент, маркетер, сопственик на бизнис или амбициозен ентузијаст кој сака да ја промени својата кариера: научи ги најдобрите и најновите практики за односите со јавноста за постигнување на најдобри резлутати.Порастот на влијанието на социјалните медиуми (блоговите, социјалните мрежи, микромедиa и сл.) го направи комуницирањето на твојата приказна и порака навистина комплицирано. Модерните односи со јавноста бараат интегриран пристап од повеќе различни канали за зголемување на свесноста, анганжираноста и поврзувањето со брендот.Научи како социјалните медиуми направија револуција во односите со јавноста и постигни најдобри резултати преку 8 ефикасни чекори, споделувајќи ја вистинската порака со вистинската публика.Научи како се прави PR план, креирај и оптимизирај ги пораките, вклучи ги сите медиуми и канали, од новинари до блогери и инфлуенсери.Направи стратегија за менаџирање на твоите конекции и репутацијата на организацијата.Зголеми ја свесноста со помош на внатрешни и надворешни “шампиони”, подготви се и успешно навигирај во кризните ситуации.Истражи ги разликите помеѓу објава како вест и објава во социјалните медиуми.Стекни се со вештини за визуелен storytelling во новите медиуми и научи како се мерат и споделуваат PR резултатите.Програмата вклучува:- Разбирање на односите со јавноста- PR-от денес: онлајн/офлајн- Како се прави комуникациска стратегија?- Односи со медиуми- Примери за тоа како се пишува уникатен Press Release- Корпоративни комуникации- Интерни комуникации- Настани- Лобирање- CSR- Односи со онлајн медиуми- Социјални медиуми- Кризен менаџмент- Буџетирање- PR структура- Работилница: направи PR kit за нов производ на пазарот- Работилница: направи PR кампања за нов производ на пазарот- Работилница: фатален напад во Zoo - Скопје- Задача: дефинирај таргет публика (внатрешна и надворешна) на зададен пример- Case study: пример за успешна коминикациска стратегија за клиент, кампања за општествена одговорност

  Настани во близина (1км)

  Градот Моли: Ме Угушивте Ме Боли! - претстава од деца за деца -

  Почитувани, Со гордост ве покануваме на втората изведба на детскиот мјузикл ГРАДОТ МОЛИ: МЕ УГУШИВТЕ МЕ БОЛИ! Оваа детска едукативна еко претстава е создадена ...
 • KINO Kultura, Skopje
 • 19:00:00 , 20 Окт, 2017 до 20:00:00 , 20 Окт, 2017
 • Ветерница
 • 124 доаѓаат, 566 можеби
 • Полежан и Каменица, Пирин планина

  ДПС Трансверзалец организира тродневна посета на Пирин планина, Бугарија со искачување на врвовите Полежан (2.850 мнв) и Каменица(2.822 мнв) од 21 до 23 ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 05:00:00 , 21 Окт, 2017 до 22:00:00 , 23 Окт, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 20 доаѓаат, 302 можеби
 • „Девојката со тетовиран мозок” промоција на албум WⒶrking Class

  По мини турнејата на Поган Паган со музичкиот перформанс “Девојката со тетовиран мозок” во Винил уште еден концертен перформанс, како и промоција на албумот ...
 • Винил / Vinyl, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Окт, 2017 до 23:59:59 , 21 Окт, 2017
 • Pogan Pagan
 • 92 доаѓаат, 166 можеби
 • Работилница на тема: Вљуби се свесно!

  “Што е љубов?“ е безвременското прашање со кое низ векови се занимавале најпознатите филозофи,уметници, писатели и психоаналитичари, но сепак се чини дека ...

  Аперитиво во Кино Карпош

  Апeритиво во Kino Karposh Внимателно селектирана музика исклучиво на винил. Селектори: Бојан Чакра и Игор Спироски + Бесплатна храна која ке ги задоволи и ...
 • Kino Karposh, Skopje
 • 17:00:00 , 20 Окт, 2017 до 21:00:00 , 20 Окт, 2017
 • Kino Karposh
 • 24 доаѓаат, 93 можеби
 • Social Sunday with Jumping Clay

  ~ Please find English version below... Повелете на уште една забавна работилница за креативни дечиња со глината Jumping Clay! Овој пат ќе изработуваме фигури ...
 • Public Room, Skopje
 • 12:30:00 , 22 Окт, 2017 до 14:00:00 , 22 Окт, 2017
 • Public Room
 • 13 доаѓаат, 87 можеби
 • Работилница на тема: Вљуби се свесно!

  “Што е љубов?“ е безвременското прашање со кое низ векови се занимавале најпознатите филозофи,уметници, писатели и психоаналитичари, но сепак се чини дека ...

  AfterWork Friday - Beni Non Stop n DJ Brick

  Одличен почеток за продолжениот викенд со најдобрата AfterWork забава во Вашето омилено гнездо, заедно со Beni & Non Stop (Official) подржани од сетот на ДиЏеј ...
 • Gnezdo Kitchen Bar, Skopje
 • 17:00:00 , 20 Окт, 2017 до 23:00:00 , 20 Окт, 2017
 • Gnezdo Kitchen Bar
 • 19 доаѓаат, 76 можеби
 • Coffee with an expert

  Please scroll down for English ~ мк Време е за Coffee with an expert! Започнуваме со првата работилница, а поканети се сите чиј сон е да креираат успешна ...
 • Public Room, Skopje
 • 17:30:00 , 26 Окт, 2017 до 20:00:00 , 26 Окт, 2017
 • Public Room
 • 20 доаѓаат, 46 можеби
 • Cinema & Party with Miss Marquiz

  Петок, 20ти, Miss Marquiz ни се враќа во Jazz Inn Skopje - Legend Pub, овој пат со нов и интересен концепт. КИНО & ЗАБАВА ! Овој петок ќе има проекција на ...
 • Jazz Inn Skopje - Legend Pub
 • 19:30:00 , 20 Окт, 2017 до 01:00:00 , 21 Окт, 2017
 • Ana Marquiz
 • 17 доаѓаат, 47 можеби