• Skopje City Mail
 • 12:00:00 , 20 Мај, 2017 до 14:00:00 , 20 Мај, 2017
 • Lego club Macedonia
 • 19 доаѓаат, 56 можеби
 • Настанот е завршен
 • LEGO BUILDER CHAMPIONSHIP IVОваа сабота(20.05.2017г.),Lego Club Macedonia во соработка со КРШ,ве поканува на четвртиот Lego натпревар од низата натпревари предвидени за оваа година.Натпреварот ке се одржува во Skopje City Mall.Пријавување за учество:На FB страната на Lego Club Macedonia,каде во inbox треба да испратите Ваши податоци(број за контакт,е-mail), Име,Презиме и возраст на Вашето дете.-Право на учество имаат деца од 5 до 10 години,-Право на учество немаат оние деца кои во претходните натпревари освоиле I, I I или I I I место.БРОЈОТ НА УЧЕСНИЦИ Е ОГРАНИЧЕН.Децата ке бидат поделени во две групи,од 5 до 7 години и од 8 до 10 години.Ке им биде претставена модел Lego фигура која ке треба да ја изработат за најкраток временски период.Времето на изработка на фигурата е ограничено 10 минути.Најбрзите тројца од секоја група ке бидат наградени,а сите останати учесници ке добијат подарок изненадување.За наградите како и секој Lego натпревар ке се погрижи Крш.Победниците од секоја група се здобиваат со право на учество во финалниот натпревар Lego Builder Championship,кој ке се одржи во Декември.Ке се натпреваруваат за титула Mini Lego Builder и Lego Builder.Натпреварот ќе се одвива во Skopje City Mall.Присуството го потврдувате во продавницата КРШ на 2 кат од каде ќе ве упатат кон местото на натпреварот.За време на Lego натпреварот во КРШ ке има промотивен Lego попуст од 10% на се што не подлегнува на намалување.

  Настани во близина (1км)

  Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  Граѓаните за промени - Ден на граѓанските организации

  Во духот на приближувањето на граѓанскиот сектор кон својот двигател - граѓаните, Цивика мобилитас го организира третиот Национален форум на кој ќе се ...
 • Школка Градски Парк Скопје, Skopje
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Civica Mobilitas
 • 273 доаѓаат, 414 можеби
 • Old School Trance VINYL+Live Party Psoma & Mirko Popov

  Само овој ПЕТОК Мирко Попов ги вади СТАРИТЕ ТРАНС ПЛОЧИ СПЕЦИЈАЛНО ЗА ВАС!!!!!!!!! ++++ Psoma (Stereohemia) LIVE+Dj Set МНОГУ УБАВО!!! во дворот на Капан Ан
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:55:00 , 22 Сеп, 2017 до 23:59:59 , 22 Сеп, 2017
 • Mirko Popov
 • 35 доаѓаат, 148 можеби
 • Speakeasy Opening- Season 5

  Друштво се враќаме! Влегуваме во јубилејната 5та сезона одморени, со нови идеи и најважното нови коктели. Летото го искористивме максимално продуктивно во ...
 • Speakeasy, Skopje
 • 20:00:00 , 21 Сеп, 2017 до 23:59:00 , 21 Сеп, 2017
 • Speakeasy
 • 29 доаѓаат, 98 можеби
 • Ден без автомобили

  ДЕН БЕЗ АВТОМОБИЛИ, ДЕН БЕЗ ГУЖВА, ДЕН БЕЗ СООБРАЌАЈ. Ако 364 дена патувате со автомобил во петок на 22-ри септември е денот кога треба да почнете да ги ...
 • Skopje
 • 07:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 19:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Прв до врв
 • 41 доаѓаат, 84 можеби
 • Програма на среќата во Скопје - Happiness Program

  Драги пријатели, Летото е најрелаксираниот и најзабавниот период од годината и неговото завршување често предизвикува лошо расположение Дојдете на нашата - ...
 • Charme, Skopje
 • 18:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 14:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • The Art of Living
 • 33 доаѓаат, 79 можеби
 • Младинска мобилна конференција „Bike & Learn"

  Почитувани, Еколошката младинска организација „Гоу грин“и Центарот за истражување и информирање за животната средина „Еко-свест“ имаат чест да Ве поканат на ...
 • Go Green - Биди Зелен, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Сеп, 2017 до 14:45:00 , 21 Сеп, 2017
 • Go Green - Биди Зелен
 • 25 доаѓаат, 63 можеби
 • Настанот е завршен