• Terazza Aquarius, Ohrid
 • 21:30:00 , 17 Јул, 2017 до 23:59:00 , 17 Јул, 2017
 • Vladimir Cetkar
 • 129 доаѓаат, 231 можеби
 • Настанот е завршен
 • Традиционален концерт на Владимир Четкар повод роденденот на култната Тераса Аквариус!Резервации на 075 425 251/076 425 251Настапуваат:Владимир Четкар - гитара, вокал, композицииДемир Кантуровски - трубаБорислав Веселинов - тенор саксофонФилип Стевановски - тромбонМартин - бас гитараВиктор Филиповски - тапани

  Настани во близина (1км)

  Биди Дел Од Тимот На Кроациа Осигурување – Живот Ад Скопје

  ТИ СИ ЛИЧНОСТА КОЈА НИ Е ПОТРЕБНА! - МОЖНОСТ ЗА ЗАРАБОТКА СО ЕДНА ОД НАЈУСПЕШНИТЕ ОСИГУРИТЕЛНИ КОМПАНИИ; - ИМАТЕ КОМУНИКАЦИСКИ СПОСОБНОСТИ, умеете да ги ...
 • Ohrid
 • 17:00:00 , 27 Сеп, 2017 до 20:00:00 , 27 Сеп, 2017
 • Croatia Осигурување / живот АД. Скопје
 • 10 доаѓаат, 23 можеби
 • Неделна служба со Скот Андерсон и музичка група "Serbia Worship"

  Ве покануваме на една несекојдневна неделна служба, каде ќе пееме за нашиот Господ Исус со една од најдобрите христијански музички групи на Балканот, музичката ...
 • Evangelska Crkva - Ohrid
 • 10:00:00 , 24 Сеп, 2017 до 12:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Evangelska Crkva - Ohrid
 • 1 доаѓаат, 1 можеби
 • Iff Folk Dance

  International Folklore Festival "Folk Dance" is competitive and everything that will be performed is traditional and modern dances and music performed by folk, ...
 • Ohrid
 • 13:00:00 , 05 Окт, 2017 до 16:00:00 , 09 Окт, 2017
 • Folk Postcard
 • 4 доаѓаат, 7 можеби
 • Ο Χ Ρ Ι Δ Α

  Η ΕΚΔΡΟΜΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΟΧΡΙΔΑ 27-29 Οκτωβρίου 3 ημέρες 125€ με πλήρη διατροφή και 1 γλέντι με ζωντανή μουσική hotel Aura-beton 4* Οχρίδα ...
 • Ohrid
 • 07:00:00 , 27 Окт, 2017 до 20:00:00 , 29 Окт, 2017
 • Diamantis Pappas
 • 1 доаѓаат, 5 можеби
 • Being with Mohanji in Macedonia

  Dear Friends, With great pleasure we invite you to the program “Being with Mohanji” which will take place in Ohrid, Macedonia at the Hotel “Inex Gorica”, ...
 • Macedonia, Ohrid
 • 07:00:00 , 29 Ное, 2017 до 18:00:00 , 02 Дек, 2017
 • Mohanji
 • 7 доаѓаат, 6 можеби
 • RELIGION