• MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 19:00:00 , 15 Јун, 2017 до 20:00:00 , 18 Јун, 2017
 • Familija Tangovi Skopje
 • 67 доаѓаат, 121 можеби
 • Настанот е завршен
 • ENGLISH BELOW******************************Драги танго луѓе,Со особена чест и задоволство ви го најавуваме третиот Скопје танго викенд, а воедно и последен за оваа пролетно-летна сезона! Овој пат ќе имаме уникатна можност да бидеме домаќини на аргентинското танго трио Лос Милонгитас, кои се на својата прва европска турнеја! Покрај закажаниот концерт на 16ти јуни, тие ќе одржат и работилница за музикалност за танго танчери! Следува богата програма целиот викенд, затоа резервирајте ги датите 15-18 јуни за незаборавно танго искуство и тоа на домашен терен, а со гости од странство!15ти јуни (четврток)19:00 – 20:30 работилница за музикалност 1МУЗИЧКИ ЕЛЕМЕНТИ ВО ТАНГО Маркатo и негово препознавање во стиловите на различните оркестри20:30 – 22:00 работилница за музикалност 2МУЗИЧКИ ЕЛЕМЕНТИ ВО ТАНГО Синкопа, 332, бордонео и песанте и нивно препознавање во стиловите на различните оркестри(Инфо и детали: https://www.facebook.com/events/635379339986712/)16ти јуни (петок)21:00 – 01:00 Концерт на танго триото Лос Милонгитас и милонгаМесто: МКЦ Клуб РесторанDJ Marija ZafirovaБилети: 500 мкд (до 25ти мај) / 600 мкд (по 25ти мај)https://www.facebook.com/events/1494396970579211/17ти јуни (сабота)21:00 -01:00 Гран милонгаDJ Jelena VukelicМесто: МКЦ Клуб РесторанВлез: 300 мкд18ти јуни (недела)14:00 – 20:00 Дневна милонгаDJs Marija Bejkova & Mickoska DanceМесто: МКЦ Клуб РесторанВлез: 150мкд<3Familija Tangovi Skopje*************************************************Dear tango friends,We have an exclusive opportunity to invite you to the third and very special edition of Skopje tango weekend: 15th – 18th of June! Together with MKC Club & Restaurant, we are welcoming the Argentinean tango trio Los Milonguitas while on their first European tour. Don’t miss the chance to be part of this unique atmosphere created by the authentic vibes and the magic of the tango! Besides the concert, you can join two musicality workshops (for tango dancers), as well as two more milongas. Here is the full schedule: (missing info coming soon)15th of June (Thursday)19:00 – 20:30 Musicality workshop 1MUSICAL ELEMENTS IN TANGOAccompanying models: the MARCATO and its recognition in the styles of different orchestras20:30 – 22:00 Musicality workshop 2MUSICAL ELEMENTS IN TANGOAccompanying models: SINCOPA, 332, BORDONEO y PESANTE and their recognition in the styles of different orchestras(Info and details:https://www.facebook.com/events/635379339986712/)16th of June (Friday)21:00 – 01:00 Live concert & MilongaVenue: MKC Club & RestaurantDJ Marija ZafirovaTickets: 10euhttps://www.facebook.com/events/1494396970579211/17th of June (Saturday)21:00 – 01:00 Gran MilongaDJ Pepe TangoDjVenue: MKC Club & RestaurantEntrance: 5eu18th of June (Sunday)14:00 – 20:00 Daily MilongaDJs Marija Bejkova & Mickoska DanceVenue: MKC Club & RestaurantEntrance: 2,5eu<3Familija Tangovi Skopje

  Настани во близина (1км)

  Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  Old School Trance VINYL+Live Party Psoma & Mirko Popov

  Само овој ПЕТОК Мирко Попов ги вади СТАРИТЕ ТРАНС ПЛОЧИ СПЕЦИЈАЛНО ЗА ВАС!!!!!!!!! ++++ Psoma (Stereohemia) LIVE+Dj Set МНОГУ УБАВО!!! во дворот на Капан Ан
 • Kapan Han, Skopje
 • 23:55:00 , 22 Сеп, 2017 до 23:59:59 , 22 Сеп, 2017
 • Mirko Popov
 • 35 доаѓаат, 148 можеби
 • Ден без автомобили

  ДЕН БЕЗ АВТОМОБИЛИ, ДЕН БЕЗ ГУЖВА, ДЕН БЕЗ СООБРАЌАЈ. Ако 364 дена патувате со автомобил во петок на 22-ри септември е денот кога треба да почнете да ги ...
 • Skopje
 • 07:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 19:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Прв до врв
 • 41 доаѓаат, 84 можеби
 • Младинска мобилна конференција „Bike & Learn"

  Почитувани, Еколошката младинска организација „Гоу грин“и Центарот за истражување и информирање за животната средина „Еко-свест“ имаат чест да Ве поканат на ...
 • Go Green - Биди Зелен, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Сеп, 2017 до 14:45:00 , 21 Сеп, 2017
 • Go Green - Биди Зелен
 • 25 доаѓаат, 63 можеби
 • Настанот е завршен
 • 150 за Македонија,за СИТЕ/for Macedonia for Everyone

  „Тие што искусуваат мир внатре во себеси создаваат мирно општество и градат мирна реалност околу нив. Глобалните промени во светот започнуваат од ...
 • Skopje
 • 12:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 13:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Joko Veso
 • 19 доаѓаат, 24 можеби
 • Презентација на изборните предмети (за бруцошите)

  Ве известуваме дека презентацијата на изборните предмети за студентите од прва година ќе се одржи в петок (22.9.2017) со почеток во 11 часот во Големиот ...