• Terazza Aquarius, Ohrid
 • 21:30:00 , 17 Јул, 2017 до 00:00:00 , 18 Јул, 2017
 • Terazza Aquarius
 • 54 доаѓаат, 96 можеби
 • Настанот е завршен
 • Да го одбележиме и 27-то лето на Аквариус со традиционален роденденски концерт на Владимир Четкар!Резервации: 075/425-251 076/425-251Настапуваат:Владимир Четкар - гитара, вокал, композицииДемир Кантуровски - трубаБорислав Веселинов - тенор саксофонФилип Стевановски - тромбонМартин - бас гитараВиктор Филиповски - тапаниПОДДРЖАНО ОД НАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ И СОРАБОТНИЦИ:Винарија Dalvina, Gorska i Starogradsko, Twelve- Makedonija, ексклузивен дистрибутер на Paul Hewitt и Liu Jo Luxury.

  Настани во близина (1км)

  Биди Дел Од Тимот На Кроациа Осигурување – Живот Ад Скопје

  ТИ СИ ЛИЧНОСТА КОЈА НИ Е ПОТРЕБНА! - МОЖНОСТ ЗА ЗАРАБОТКА СО ЕДНА ОД НАЈУСПЕШНИТЕ ОСИГУРИТЕЛНИ КОМПАНИИ; - ИМАТЕ КОМУНИКАЦИСКИ СПОСОБНОСТИ, умеете да ги ...
 • Ohrid
 • 17:00:00 , 27 Сеп, 2017 до 20:00:00 , 27 Сеп, 2017
 • Croatia Осигурување / живот АД. Скопје
 • 10 доаѓаат, 23 можеби
 • Неделна служба со Скот Андерсон и музичка група "Serbia Worship"

  Ве покануваме на една несекојдневна неделна служба, каде ќе пееме за нашиот Господ Исус со една од најдобрите христијански музички групи на Балканот, музичката ...
 • Evangelska Crkva - Ohrid
 • 10:00:00 , 24 Сеп, 2017 до 12:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Evangelska Crkva - Ohrid
 • 1 доаѓаат, 1 можеби
 • Iff Folk Dance

  International Folklore Festival "Folk Dance" is competitive and everything that will be performed is traditional and modern dances and music performed by folk, ...
 • Ohrid
 • 13:00:00 , 05 Окт, 2017 до 16:00:00 , 09 Окт, 2017
 • Folk Postcard
 • 4 доаѓаат, 7 можеби
 • Ο Χ Ρ Ι Δ Α

  Η ΕΚΔΡΟΜΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΟΧΡΙΔΑ 27-29 Οκτωβρίου 3 ημέρες 125€ με πλήρη διατροφή και 1 γλέντι με ζωντανή μουσική hotel Aura-beton 4* Οχρίδα ...
 • Ohrid
 • 07:00:00 , 27 Окт, 2017 до 20:00:00 , 29 Окт, 2017
 • Diamantis Pappas
 • 1 доаѓаат, 5 можеби
 • Being with Mohanji in Macedonia

  Dear Friends, With great pleasure we invite you to the program “Being with Mohanji” which will take place in Ohrid, Macedonia at the Hotel “Inex Gorica”, ...
 • Macedonia, Ohrid
 • 07:00:00 , 29 Ное, 2017 до 18:00:00 , 02 Дек, 2017
 • Mohanji
 • 7 доаѓаат, 6 можеби
 • RELIGION