• UL. KEJ 13 Noemvri, Skopje
 • 21:00:00 , 18 Авг, 2017 до 02:00:00 , 20 Авг, 2017
 • Gorilla Produkcija
 • 871 доаѓаат, 1662 можеби
 • Настанот е завршен
 • СЕРГЕЈ ЧЕТКОВИЌ И БАЈАГА НА КЕЈ – ГТЦ (СУПЕР СКОПЈЕ 18/19 АВГУСТ 2017) Супер Скопје, супер четири викенди во Скопје, прв викенд “Кеј 13-ти Ноември“. Супер Скопје е проект во организација на Горила продукција, Град Скопје и сите угостители каде ќе се одржат настаните наредни четири викенди. Музичката програма започнува на 18.08.2017 во Петок со настапот на СЕРГЕЈ ЧЕТКОВИЌ, додека на 19.08.2017 Сабота настап ќе има БАЈАГА и неговите ИНСТРУКТОРИ. Бината за настап на Сергеј Четковиќ ќе биде поставена помеѓу Bella Vista и Casa Cubana,Бината за настап на Бајага и Инструктори ќе биде поставена помеѓу Restoran Dion и Soul Kitchen.Телефони за резервации: Ресторан Дион: 076 212 229 Soul Kitchen: 078 886 611Етно Бар: 072 311 792 Ало Ало: 071 222 621 Кубански: 072 311 792Bella Vista: 078 206 139 Plaza De Toros: 02 3123 167 Carpe Diem: 070 355 750 Irish Pub St. Patrick: 070 260 366

  Настани во близина (1км)

  Станете за чист воздух!

  Протестот не е организиран од политичка партија, организиран е од граѓани... организиран е од тебе, од мене, од твоите деца, од вашите родители, од сите нас ...
 • Влада на Република Македонија, Skopje
 • 12:00:00 , 16 Дек, 2017 до 14:00:00 , 16 Дек, 2017
 • Aleksandar Delcevski
 • 5662 доаѓаат, 8591 можеби
 • Протест против труење на кучињата и мачките на Град Скопје

  Настанот е пријавен во полициска станица како протестен марш со траење од 13:00 до 17:00 часот. Збирна/појдовна точка ќе биде Собрание на РМ, а ќе се оди кон ...
 • Assembly of the Republic of Macedonia, Skopje
 • 13:00:00 , 17 Дек, 2017 до 16:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Anastasija Tochevska
 • 2598 доаѓаат, 3906 можеби
 • #БојкотирамНастава

  Мерните станици низ Скопје веќе две недели покажуваат оргомна загаденост на воздухот. За важноста на справување со загадувањето, како најголем и најопасен ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 20 Дек, 2017 до 21:00:00 , 20 Дек, 2017
 • Jovana Nanovski
 • 1161 доаѓаат, 3051 можеби
 • Skopje Vinyl Convention 2017

  Плочата е повторно во мода! Избришете ја прашината од старите плочи во подрум и дојдете на првата винил конвенција во Македонија! Работилници, перформанси, ...
 • МКЦ, Skopje
 • 12:00:00 , 16 Дек, 2017 до 18:00:00 , 16 Дек, 2017
 • Skopje Vinyl Convention - Centrala
 • 464 доаѓаат, 880 можеби
 • Игор Џамбазов и Гуру Харе

  Спектакуларен настап на Игор Џамбазов и Гуру Харе во ПИВНИЦА СТАР ГРАД на 16 (декември) ќе се дружиме со легендите и ќе го дегустираме најдоброто крафт пиво ...
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 16 Дек, 2017 до 01:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 173 доаѓаат, 974 можеби
 • Турандот / Turandot - G. Puccini

  Џакомо Пучини ТУРАНДОТ Диригент: Бисера Чадловска Режисер / Сценограф / Костимограф: Џанкарло дел Монако (Италија) Светло дизајн: Волфганг фон Цубек ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Дек, 2017 до 23:00:00 , 22 Дек, 2017
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
 • 113 доаѓаат, 548 можеби
 • Skopje Vinyl Convention Afterparty

  На плоча секогаш звучи подобро! Првата винил конвенција во Македонија ја финишираме со најголемата журка на плочи! Boca 45 од Бристол и Marc Hype од Берлин ...
 • МКЦ, Skopje
 • 22:00:00 , 16 Дек, 2017 до 04:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Skopje Vinyl Convention - Centrala
 • 163 доаѓаат, 294 можеби
 • Јавна трибина-Влијанието на технологиите врз развојот на децата

  Почитувани, Здружението за дислексија “АЈНШТАЈН” ја има честа да ве покани на првата јавна трибина во Република Македонија за штетоното влијание од ...
 • KINO Kultura, Skopje
 • 12:00:00 , 20 Дек, 2017 до 15:00:00 , 20 Дек, 2017
 • Хоп Хоп-Остави телефон и лаптоп
 • 58 доаѓаат, 325 можеби
 • Да го поздравиш и да ми го бациш

  Режија: Билјана Радиноска Играат: Ненад Митевски Наташа Петровиќ Бојан Кирковски Симона Спировска Дизајн на плакат: Магдалена Дилевска Резервации на: ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 17 Дек, 2017 до 23:59:59 , 17 Дек, 2017
 • Да го поздравиш и да ми го бациш
 • 55 доаѓаат, 301 можеби