• Порта „Македонија“, Skopje
 • 12:00:00 , 20 Мај, 2017 до 15:00:00 , 20 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Стопанска банка - На ваша страна
 • 521 доаѓаат, 643 можеби
 • Настанот е завршен
 • Со огромно задоволство го најавуваме 3-от по ред #ВозиПравоВозиЗдраво настан. #ВПВЗ Оваа година на 20ти мај нова пролетна ревијална трка низ улиците на Скопје :) Како и претходните години, Скопје ќе биде на тркала, ќе има многу забава, музика и многу вредна лотарија: Go Pro, Fixie велосипед, hover board-и, велосипеди и многу други вредни подароци и изненадувања!По завршетокот на трката со пристигнувањето во градскиот парк ќе следува музика, забава и многу други изненадувања како и извлекување на наградите од лотаријата.Старт: Порта Македонија, сабота 20.05 од 12 часотЦел: Градски ПаркOnline регистрација за учество во ревијалната трка најдоцна до 19.05: https://apply.stb.com.mk/vozipravovozizdravoРегистрација пред стартот на трката можете да направите во сабота на 20.05. од 11 часот на обележаните штандови пред Порта Македонија од каде може да се подигнат и редните броеви на веќе регистрираните учесници.За повеќе информации околу ВПВЗ www.stb.com.mk/marketing.nspx

  Настани во близина (1км)

  Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...

  Business Run 2017

  BUSINESS RUN 2017 Team Building Relay 4 x 2KM | Тим-билдинг штафета 4 х 2КМ :: Инфо за трката Опис: Штафетна трка во трчање 4 х 2000 метри за компаниски ...
 • Skopje
 • 10:00:00 , 01 Окт, 2017 до 12:00:00 , 01 Окт, 2017
 • купете билети овде
 • Прв до врв
 • 127 доаѓаат, 387 можеби
 • DGR 2017 - Skopje, Macedonia

  Skopje is officially taking part in the world's largest charitable motorcycle event for owners of classic and vintage styled bikes on Sunday September 24th. ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 24 Сеп, 2017 до 12:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • The Distinguished Gentleman's Ride
 • 121 доаѓаат, 103 можеби
 • Настанот е завршен
 • Concert: Birth of the Cool

  9 музичари, вторник, 9 вечер! Кирил Кузманов- сакс, Трајче Велков- труба, Иван Иванов- сакс, Сашко Николовски- тромбон, Горан Јанев - Маче - хорна, Александар ...
 • Public Room, Skopje
 • 21:00:00 , 26 Сеп, 2017 до 00:00:00 , 27 Сеп, 2017
 • Public Room
 • 38 доаѓаат, 128 можеби
 • EuroPS Roadshow in Macedonia

  Почитувани, Институтот за социолошки и политичко правни истражувања при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со задоволство Ве кани на промоција на ...

  Конкурс „Промоција на различности“

  Почитувани, Црвен крст на РМ-Општинска организација Центар од 21 до 27 септември ја одбележува Неделата на „Промоција на хумани вредности“, во склоп на која ...

  Taste of Portugal

  ~ Please find English version below... И оваа есен продолжуваме со гастрономски уживања од најубавите земји низ светот! Октомвриски, ја откриваме Португалија ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Окт, 2017 до 23:30:00 , 04 Окт, 2017
 • Public Room
 • 209 доаѓаат, 1870 можеби