Судот во Солун денеска го одложи за 24 октомври судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола ...
сите 233 | | | веќе видена

Шпанската Влада и главната опозициска партија денеска се договорија да организираат нови избори во Каталонија во јануари, како дел од специјалните мерки за ...
сите 246 | | | веќе видена

Четириесет и седумгодишна скопјанка синоќа во полиција пријавила дека околу 19:40 часот на бул.„Јане Сандански“ во Трговскиот центар Бисер, нејзиниот малолетен ...
сите 73 | | | веќе видена
Daily.MK