Перничето кое е направено од квалитни материјали овозможува максимален комфор, а откако ќе го ставите околу вратот, немате потреба да го местите поради тоа што ...
| | веќе видена

Со фонд од 400 000 долари Дојран ќе ја подобрува заштитата на езерото и унапредува одржливиот туризам. Се работи за проект кој е финансиран преку програмата ...
сите 2 | | | веќе видена

Реконструкцијата на автопатската делница Велес – Градско во должина од осум километри за која се одвоени 67 милиони денари ќе заврши до крај на месецов. – Ќе ...
сите 26 | | | веќе видена

Обединетите Арапски Емирати забележаа постојан економски раст во последните шест години. Годишниот раст на домашниот производ од 2010 година е на ниво од 4,4%, ...
| | веќе видена

Заев на прашање на новинарот на емисијата „360 Степени“ дали се согласува дека ова е голем срам за Македонија што државните институции потфрлиле, тој правдајќи ...
сите 2 | | | веќе видена

next