Самодовербата не зависи само од успехот, туку и од нашата индивидуалност и од целата социјална средина: родителската љубов, прифаќање должности, чувство на ...
| | веќе видена

Туризмот како стопанска дејност во светски рамки учествува со просечно десет проценти во Бруто домашниот производ (БДП) на секоја економија. Секое деветто ...
сите 15 | | | веќе видена

На почетокот на септември, Balkaneum ја претстави својата “Main Net” врз основа на блокчејнот Safex. Сега, Safex Cash исто така се минира како нова валута, ...
| | веќе видена

„Honda“ ја лансираше „Acurа“ токму во САД во 1986-та, a покрај околу 200 единици од моделот „RLX“ кој се увозува од Јапонија, сите останати „Acura“ модели се ...
| | веќе видена

Познати се имињата на сите тринаесет говорници што в петок, 16 ноември, ќе бидат дел од AllWeb, првата и единствена конференеција за дигитални комуникации во ...
| | веќе видена

Заев на прашање на новинарот на емисијата „360 Степени“ дали се согласува дека ова е голем срам за Македонија што државните институции потфрлиле, тој правдајќи ...
сите 2 | | | веќе видена

Американската компанија „Убер технолоџис“ во изминатото тромесечие забележа зголемување на загубите на повеќе од милијарда долари, додека приходите се ...
сите 13 | | | веќе видена

Финскиот амбасадор Перти Иконен денеска им одржа „лекција“ на македонските компании. На панел-дискусија во Стопанската комора укажа дека неговата земја ...
сите 8 | | | веќе видена

Шефицата на Меѓународниот монетарен фонд, Кристин Лагард, рече дека централните банки ширум светот треба да размислат за издавање дигитална валута. Во говор во ...
сите 17 | | | веќе видена

Даночната реформа не смее да се спроведе, не после тригодишна политичка криза, предупредува бизнисменот Горан Рафајловски, во вечерашното издание на емисијата ...
| | веќе видена

Во Хрватска минатата година пристигнале 1,07 милијарда евра од странски дознаки, а 248 милиони евра биле испратени од Хрватска во други земји, се наведува во ...
сите 16 | | | веќе видена

next