Xiaomi го претстави новиот предводник – Mi6 (видео)

Овој телефон со екран од 5,15 инчи, во куќиштето има „Snapdragon 835“, што значи дека е дури третиот телефон кој го има овој процесор од новата генерација. Меѓутоа, за разлика од „Sony Xperia XZ Premium“, „Mi6“ ќе пристигне во продавниците прв по „Samsung Galaxy S8“. Имајќи во предвид дека има 6GB RAM, голема батерија од 3.350 mAh, aтрактивен дизајн инспириран од „Galaxy 7“, и многу поволна цена ...

⇐ DailyДенар ⇒