Повторно паднаа цените на нафтата

Цените на нафтата паднаа во петок на меѓународните пазари под влијание на знаците дека пазарот е обилно снабден со сурова нафта и покрај обидите на ОПЕК и другите големи производители да го ограничат производството. На пазарот во Лондон цената на барелот околу пладне беше во минус 60 центи во однос на претходното затворање и изнесуваше 51,61 УСД. На американскиот пазар цената била во минус 55 ...

⇐ DailyМакфакс ⇒