Реконструкцијата на автопатската делница Велес – Градско во должина од осум километри за која се одвоени 67 милиони денари ќе заврши до крај на месецов. – Ќе ...
сите 26 | | | веќе видена

Македонското здружение за заштита при работа во соработка со Организацијата на работодавачи на Македонија и Сојузот на синдикати на Македонија денеска и утре ...
сите 7 | | | веќе видена

Законско регулирање на менторството на работното место, потреба од изготвување стандард кој воедно ќе биде и водич при имплементација на менторската врска, ...
сите 10 | | | веќе видена

Даночната реформа не смее да се спроведе, не после тригодишна политичка криза, предупредува бизнисменот Горан Рафајловски, во вечерашното издание на емисијата ...
| | веќе видена

Граѓанската иницијатива за здраво, достоинствено и возвишено живеење ,,Преродба“ која пред една недела со денови го блокираше сообраќајот кај Собранието, за ...
сите 2 | | | веќе видена

Познати се имињата на сите тринаесет говорници што в петок, 16 ноември, ќе бидат дел од AllWeb, првата и единствена конференеција за дигитални комуникации во ...
| | веќе видена