Тринаесетчлена комисија од различни институции предводена од министерот за економија Крешник Бектеши денеска го посети скопскиот хотел „Александар II“ со цел ...
сите 15 | | | веќе видена

Компаниите си ги наплатуваат долговите за 120 дена во просек, ама не и малите и микро компании. На точно 34.662 компании колку што во Македонија се во ...
сите 5 | | | веќе видена

Ниче Димовски – Македон, познат по делата за поврзаноста на Македонците со мистериите од антиката, особено во периодот на претходната власт, од вчера ...
сите 2 | | | веќе видена

Спапката на невработеност во Грција падна на 19 проценти во вториот квартал годинава, со 21,2 отсто од првото тримесечје, покажаа статистичките податоци. ...
сите 9 | | | веќе видена

Професорот и аналитичар Жидас Даскаловски на својот Фејсбук профил објави статус во врска со промената на името од страна на владата на СДСМ на чело со Зоран ...
сите 2 | | | веќе видена

Во вчерашната емисија на МТВ во која се дискутираше за претстојниот референдум гостуваше Солза Грчева Претседател на Глас за Македонија и поранешен пратеник во ...
сите 2 | | | веќе видена

Италијанската компанија "Аристон" планира да отвори роботизирана фабрика во Србија. Фабриката ќе биде лоцирана во Свилајнац и ќе произведува грејачи за бела ...
сите 2 | | | веќе видена

Николај Влаканов е името на сопственикот на бугарската компанија „Минстрој“, кој, како што изјави премиерот Зоран Заев, ги повикал работниците да гласаат на ...
сите 3 | | | веќе видена

next