Околу седумстотини трговци од цела Македонија изразија интерес да закупат простор и постават тезга на „Неготински панаѓур”, тридневната стопанско-туристичка ...
сите 2 | | | веќе видена

Следен пат кога нешто ве мрзи направете го ова. Сигурно ви се случило да прелистате сто слики на Инстаграм наместо да направите нешто корисно. Има лек и за ...
сите 2 | | | веќе видена

Покрај отворањето на нов производствен погон опремен со најсовремени машини, фабриката „Жито пром“ од Гевгелија неодамна го доби и ценетиот интернационален ...
сите 13 | | | веќе видена

Ќе имало плати од 200 и 3000 евра во администрацијата ако престанела да ги крсти нозете и да шета по кафичите, најави премирот Зоран Заев денеска од Струга. ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонските граѓани ќе добијат пониски камати за кредитите, а повисоки камати за штедните влогови, дури по влезот на земјава во Европската Унија – ветуваат ...
сите 4 | | | веќе видена

Во блок трансакција вредна 5,3 милиони денари вчера на Македонската берза се продадоа 380 акции од НЛБ Банка. Акциите се продадоа по цена од 13.950 денари за ...
сите 16 | | | веќе видена

Во пик на референдумската кампања – булдожер дипломатијата не мирува… Во Скопје, шефот на Пентагон, Матис и еврокомесарот Хан… Какви пораки донесоа? Бесплатно ...
сите 8 | | | веќе видена

next