Поради прецизирање и појаснување одредени одредби, Министерството за финансии предлага измени и дополнувања во Законот за данокот на додадената вредност, е ...
сите 52 | | | веќе видена

Членството во НАТО имаше огромно влијание врз економскиот развој на другите земји во регионот и не постои причина зошто тоа не би било случај и со Македонија, ...
сите 26 | | | веќе видена

Кина ја одобри изградбата на една од највисоките брани во земјата, висока 239 метри, лоцирана во горниот тек на една од своите најдолги реки, Јангце, соопшти ...
сите 20 | | | веќе видена

Канцеларијата на ЕУ за борба против корупција (ОЛАФ) издаде парична казна од повеќе од 200 милиони евра за Грција поради тоа што не успеа да спречи ширење на ...
| | веќе видена

Директорот на Агенцијата за одземен имот Фатон Асани, кој доаѓа од СДСМ на службеното возило БМВ Х6 со регистарски ознаки СК5262АН монтирал полициски ...
сите 2 | | | веќе видена

Фабриката „Аптив пакард“ (Aptive Packard), за производство на електроинсталација за автоиндустријата, отворена е минатиот понеделник во присуство на ...
| | веќе видена

next