Биткоинот продолжува да паѓа четири дена по ред

Највредната криптовалута – биткоин, паѓа веќе четврти ден по ред, објави „Раша тудеј“. Исто така е 30 отсто пониско од рекордните 20.000 долари следени на 17 декември.Биткоин денеска тргуваше со 14.400 долари, што е намалување за повеќе од пет проценти од претходната сесија. Исто така, ја губи својата доминација во текот на пазарот на криптовалута; само 34 проценти од дигиталните пари сега се ...

⇐ DailyА1ON ⇒