Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 21 часа

Кралицата Елизабета Втора му ја додели титулата Почесен витез на Највисокиот ред на Британската Империја на американскиот дизајнер Ралф Лорен.Лорен, кој во ...
сите 8 | | | веќе видена

Насилниот екстремизам како феномен добива големо внимание во меѓународната политика, и со право, поради зголемената свесност дека треба да се одговори на ...
сите 13 | | | веќе видена

На осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје беше отворена нова иницијатива во Македонија – проектот #Sustainablestorymk, со кој што дизајнерите покажаа ...
сите 7 | | | веќе видена

Секторот за борба против трговијата со дрога на грчката полиција во соработка со властите на САД и на Еквадор, преку координирани и паралелни акции усепа да ...
сите 42 | | | веќе видена

Хуго Чавез, поранешниот претседател на Венецуела, во 2008 година испратил делегација во Кина за да го проучи кинескиот систем за лични карти. Имено, жителите ...
сите 14 | | | веќе видена

На министерот за здравство Венко Филипче не му се давале пари за ангажирање на агенција за обезбедување на Клиничкиот центар, па разговарал со Радмила ...
сите 33 | | | веќе видена

Во Собранието почна постапката за донесување на нов Закон за спречување на корупција и судир на интереси. Овој закон обединува материја од два закони– Законот ...
сите 15 | | | веќе видена

По информациите дека предлог законот за попис предвидува прашањата за етничка и верска припадност да бидат исклучени од пописот, најголемите политички партии ...
сите 20 | | | веќе видена

Еден човек е уапсен откако се полеал со вино и потоа се обидел да се самозапали во воз во Франција. Според извештаите, човекот се налутил откако кондуктерот му ...
сите 21 | | | веќе видена