Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 22 часа

32-годишниот Андреј Деменков, син на руски тајкун, брутално ја претепал, а потоа и ја убил ескорт девојката и актерка во филмови за возрасни, 21-годишната Олга ...
сите 11 | | | веќе видена

Референдумот на 30 септември е важен како оној од 1991 година за да ја осигураме и обезбедиме Македонија. Да ја качиме на шините и да тргне конечно по 27 ...
сите 92 | | | веќе видена

Специјализантите по стоматологија со Отворено писмо до премиерот Заев, бараат од него да го реши проблемот за и тие да добиваат месечен финански надомест, ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерката за одбрана повторно е фотографирана како ужива се гости на државна сметка. Фотографиите се од министерката Радмила Шекеринска во елитниот ресторан ...
сите 21 | | | веќе видена

Италијанските власти денеска соопштија дека заболувањето на 400 лица од Легионерска болест било предизвикано од инфицирани цистерни за разладување вода. Досега ...
сите 25 | | | веќе видена

Пред 14 години секретарот за одбрана на САД Рамсфелд изјави "членството на Македонија во НАТО зависи од Рамковниот". Денес ќе чуеме дека зависи од Договорот за ...
сите 24 | | | веќе видена

Изјаснувањето на претстојниот референдум е од клучно значење за натамошното опстојување на Македонија како држава, поради што е неопходна национална хомогеност ...
сите 18 | | | веќе видена

Меморијалниот спортски турнир во мал фудбал „Херои на Македонија" традиционално се одржува по 11-ти пат во Скопје.Оддавајќи им должна почит на сите наши ...
сите 14 | | | веќе видена

Во општина Дебар, последните десет години во основните училишта има рапидно опаѓање на бројот на учениците. Појавата е присутна како во двете деветолетки во ...
сите 19 | | | веќе видена

Претставниците на власта и невладиниот сектор денеска повторно дебатираа за изградбата на гасоводот на Водно. Според експертите, проектот долгорочно ќе има ...
сите 48 | | | веќе видена

next