Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 24 часа

Македонија има направено голем напредок во користењето на технологијата со цел да се олесни царинското работење, а со тоа и да се подобрат условите за водење ...
сите 32 | | | веќе видена

Советот на општина Дебар, по предлог на градоначалникот Хекуран Дука, усвои заклучок со кој не се дава согласност за продолжување на договорот за депонирање ...
сите 17 | | | веќе видена

Љубе Бошковски ќе треба по трет пат пред судот да кажува како полицијата се изживувала со него кога го апсеше пред 8 години, по нарачка на тогашниот директор ...
сите 184 | | | веќе видена

Во врска со бегството на Груевски, Заев истакна дека тој во моментот кога избегал бил слободен човек. Тој изјави дека ќе преземел чекори ако имало одговорност ...
сите 8 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство ги осуди тврдењата на Цветан Трипуновски, член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, кој рече дека Агенцијата не ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Тренерот на Интер, Антонио Конте е мирен пред утрешната битка со Борусија Дортмунд во групната фаза од ЛШ. „Нероазурите“ имаат само еден бод по првите две ...
сите 23 | | | веќе видена

Постапката за набавка за електростатски филтри за РЕК Битола е поништена, а приказната за грижата за животната средина се распадна, обвинија денеска од ВМРО ...
сите 9 | | | веќе видена

Професорот по кривично право Гордан Калајџиев вечерва гостуваше во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија каде што се разговараше за реформите во ...
сите 11 | | | веќе видена

Борбите со луѓе кои тренираат боречки спортови обично трае многу кратко, а ни снимката која ќе ја погледнете во продолжение не е исклучок. Некои мажи сметаат ...
сите 19 | | | веќе видена

Таа наводно сакала да го казни детенцето зашто се измокрило на подот на нивниот стан. Патриша Бухан призна денеска во судот дека му наредила на детето да ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Околу 200 првачиња не се запишани во училиште зошто не биле вакцинирани. Ова се првичните податоци кои досега ги обработиле просветните инспектори. Министерот ...
сите 98 | | | веќе видена

Фелисити добила една година надзор по излегувањето од затвор, плус 250 часа социјално-корисна работа. Славната актерка Фелисити Хафман (56) служи затворска ...
сите 12 | | | веќе видена

Хулиганите кои го следат Олимпијакос , во 88-та минута од натпреварот во Лигата на шампионите помеѓу младите на тој клуб и гостинскиот Баерн,маскирани истрчаа ...
сите 10 | | | веќе видена

next