Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 20 часа

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев неодамна и официјално објави крај на активната кариера, но не мирува и работи на нов проект за доброто на ...
сите 9 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците состави конкретни мерки за кои смета дека можат да ја ублажат тешката енергетска и економска состојба во државата која се влошува и ја ...
сите 11 | | | веќе видена

Албанската национална агенција за цивилна заштита и операторот „Satellogic USA Inc“, во владата во Тирана, денеска потпишаа договор за сателитска услуга, во ...
сите 63 | | | веќе видена

На редовниот брифинг во бугарското Министерство за надворешни работи, министерот Николај Милков коментираше дека оваа недела имало два настана со Република ...
сите 41 | | | веќе видена

Сонувате да живеете во Италија? Можеби да работите од плажа? Еве ја вашата шанса да направите потег и (некако) да добиете плата за тоа. Fortune пишува дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Вчера бевме сведоци каде премиерот со министрите направи еден спектакл од наводни мерки за директна помош на граѓаните во услови на криза. Граѓаните се свесни ...
сите 24 | | | веќе видена

Со концертот насловен „Зорнина“ на 6 октомври се отвора новата концертна сезона на Филхармонија насловена „Дамар на слободата“.„Секоја концертна сезона има ...
сите 12 | | | веќе видена

Данската кралица Маргарет Втора во понеделникот се зарази со коронавирус на погребот на британската кралица Елизабета Втора во Лондон. Следниот ден направила ...
сите 20 | | | веќе видена

Дејвид Мојс се соочува со отказ како менаџер на Вест Хем. По седум кола „чеканите“ се наоѓаат на 18. место на табелата во Премиер лигата, со тоа што се наоѓаат ...
сите 16 | | | веќе видена

Се уште не се укинати работните дозволи за да може државјаните на Македонија, Албанија и Србија слободно да работат во која било од земјите. Договорите од ...
сите 43 | | | веќе видена

next