Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 23 часа

Европската Унија изрази загриженост во врска со притворањето голем број научници и активисти за човекови права во Турција и повика на нивно брзо ослободување.– ...
сите 17 | | | веќе видена

Со мнозинство гласови, Европскиот парламент вчера донесе Уредба со која се зајакнуваат правата на патниците во железничкиот сообраќај. Според неа, доколку ...
сите 21 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Непотизмот е главна карактерна одлика на оваа ...
сите 20 | | | веќе видена

Партијата на демократската унија (ПУД) на сириските Курди и нејзиното вооружено крило Силите за заштита на народот, се огранок на Курдската работничка партија ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и администрација денеска го презентираше првиот полугодишен извештај за спроведување на Стратегијата и Акцискиот план ...
сите 22 | | | веќе видена

Првите луѓе на Барселона веќе почнаа разговори со Борусија (Дортмунд) и Гвангжу Евергранде за продажба на Пако Алкасер и Паулињо, кои во моментов настапуваат ...
сите 9 | | | веќе видена

Белгиецот Аксел Витсел е задоволен што се пресели во Борусија Дортмунд. – Трансферот во Борусија беше најдобро решение во мојата кариера. Никогаш претходно не ...
сите 8 | | | веќе видена