Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 16 часа

Фабриката без струја, погоните без работници, луѓето без плати. Состојбата со последниот македонски загубар се усложнува. Фабриката без струја, вработените ...
сите 15 | | | веќе видена

Рускиот весник „Новаја газета“ пишува дека телохранителите на рускиот претседател Владимир Путин и нивните семејства добиваат вредни плацеви на кои градат ...
сите 12 | | | веќе видена

Четири петини, односно 80 проценти од адвокатите во Македонија кои биле интервјуирани во 2017 година обезбедуваат Про боно или бесплатна правна помош за ...
сите 11 | | | веќе видена

Полицајци и војници денеска упаднаа во Парламентот на Папуа Нова Гвинеја, во знак на протест поради неисплатените бонуси за нивната работа за време на Самитот ...
сите 21 | | | веќе видена

Општина Гевгелија го доби решението на Уставниот суд за поведување постапка за оценување на уставноста и законитоста на одлуката за распишување на Референдум ...
сите 9 | | | веќе видена