Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 18 часа

Канцеларијата на Владата објави оглас за вработување на посебен советник за труд и социјална политика во Канцеларијата на премиерот, со нето плата од 50 илјади ...
сите 21 | | | прочитана: 448 | веќе видена

Поповолна оценка за економската состојба на фирмите од преработувачката индустрија за октомври во однос на септември годинава, како и во однос на октомври ...
сите 23 | | | прочитана: 390 | веќе видена

-Заев: Можеби Груевски бил киднапиран? Можеби и ти си се лоботомирал деновиве откако се изнаплака за кукавицата, па сега тропаш глупости. Соочете се со ...
сите 9 | | | прочитана: 338 | веќе видена

Дефанзивецот на Коцкестите најпрво упати серија критики до фудбалерите на Шпанија кои според него биле 'некултурни', а воедно не го испочитувале фер плејот, ...
сите 15 | | | прочитана: 331 | веќе видена

За Клиничкиот центар следува идната седмица дебата во Парламентот. Во Владата заврши Комисијата, за делот на локациите. Покрај постоечката локација во Скопје ...
сите 54 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Нефункционирањето на инструментите за ПМ10 честички на мерните станици нема да биде прикажано како намалување на загадувањето на воздухот во годишните ...
сите 22 | | | прочитана: 265 | веќе видена

Со цел производителите на јаболка да имаат рентабилно производство, Владата воведе нова интервентна субвенција за производителите на јаболка. Конкретно, ...
сите 15 | | | прочитана: 261 | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ја назначи креаторката Лана Маркс за нова американска амбасадорка во Јужноафриканската Република. Маркс, која е со ...
сите 17 | | | прочитана: 239 | веќе видена

Европа со порака до вклучените во бегството на екс премиерот Никола Груевски. Гласноговорникот на Европската Комисија Маја Коцијанчиќ рече дека очекуваат сите ...
сите 37 | | | прочитана: 234 | веќе видена

Туризмот како стопанска дејност во светски рамки учествува со просечно десет проценти во Бруто домашниот производ (БДП) на секоја економија. Секое деветто ...
сите 14 | | | прочитана: 224 | веќе видена

На социјалните мрежи утринава се појавија фотографии од првиот снег месецов на Попова Шапка.-Дали зимата ќе ни започне порано од очекуваното, се вели во ...
сите 9 | | | прочитана: 207 | веќе видена

– Предложивме итни мерки кои треба да се преземат во овој период кога загадувањето на воздухот достигнува енормни димензии, така што нашите предлози се дека ...
сите 37 | | | прочитана: 171 | веќе видена

Осумнаесет ученици се наградени, а 12 добија пофалници за творбите што ги испратија на конкурсот за најдобри литературни и ликовни творби по повод ...
сите 9 | | | прочитана: 168 | веќе видена

Генералниот менаџер на каталонскиот гигант категорично ги отфрли шпекулациите на Островот дека за Французинот понуди имаат Ливерпул и Арсенал, а тој тврди дека ...
сите 30 | | | прочитана: 160 | веќе видена

Жозе Мурињо има причина зошто веќе неколку седмици не смета на Колумбиецот, а самиот дефанзивец има своја верзија на тоа зошто е изоставен од португалскиот ...
сите 21 | | | прочитана: 154 | веќе видена

Најпознатиот албански адвокат и политички аналитичар Спартак Ндјела изјави дека во бегството на поранешниот македонски премиер Никола Груевски е замешан ...
сите 31 | | | прочитана: 151 | веќе видена

next