Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 20 часа

„Здравствениот систем во Македонија е во колапс. СДСМ имаше „План за живот“, и вети дека ќе се работи на здрава примарната здравствена заштита. Но, очигледно ...
сите 27 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола при МВР поведе постапка за дисциплинска одговорност на полицаец од полициската станица Центар, кој пред два месеца постапувал во ...
сите 26 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска го прими новоименуваниот шеф на Канцеларијата за врски на НАТО во земјата, полковникот Зоран ...
сите 25 | | | веќе видена

На вчерашната седница на Советот на Општина Ѓорче Петров, мнозинството предводено од СДСМ, недемократски ја тргна од дневен ред точката по која требаше да се ...
сите 18 | | | веќе видена

Речиси десет одбиени авганистански баратели на азил беа транспортирани до аеродромот во Стокхолм за депортација во понеделникот вечерта по масовниот протест ...
сите 11 | | | веќе видена

Студентите од Филмската академија во Охрид ИФФА(FIOFA) со писмено известување до јавноста најавуваат дека ќе започнат правна постапка и ќе покренат заедничка, ...
сите 32 | | | веќе видена

Полицајци и војници денеска упаднаа во Парламентот на Папуа Нова Гвинеја, во знак на протест поради неисплатените бонуси за нивната работа за време на Самитот ...
сите 21 | | | веќе видена