Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 24 часа

Велешанец опериран од рак на дебелото црево со велосипед пристигна во Брисел за да ја поддржи кампањата „Излези ЗА европска Македонија“, а згора на тоа може да ...
сите 6 | | | веќе видена

Италија | Даниел Пабло Освалдо не го сака животот на Лео Меси, но не му се бендисува ниту оној на Кристијано Роналдо, Аргентинецот наместо да работи на своето ...
сите 7 | | | веќе видена

Како што наближува денот на референдумот, поддршката за членството на Македонија во ЕУ и НАТО е во постојан раст – ова го покажуваат податоците на новата ...
сите 7 | | | веќе видена

Вработен во СВР Струмица со позајмен мотор регистриран на бугарски таблички удрил пешак и побегнал од местото на несреќата, а неговиот татко кој работи во ...
сите 32 | | | веќе видена

Грчката полиција уапси осум лица осомничени за вмешаност во нападот врз пратеникот на владејачката Сириза, Петрос Константинеас.Константинеас синоќа во градот ...
сите 15 | | | веќе видена

На 27-ми септември (четврток) во 20 часот, ќе се случи свеченото отворање со концертот под наслов “Ново утро”, на кој ќе настапи врвниот пијанист од Франција, ...
сите 21 | | | веќе видена

Дваесетина музеи, невладини организации и други институции што се грижат за културното наследство ќе бидат вклучени во манифестацијата „Европски денови на ...
сите 29 | | | веќе видена

Албански снајперисти од Косово и од Македонија војуваат на страната на џихадистите во Сирија, открива експертот за Исламската држава, Мат Пакстон. Тој во ...
сите 10 | | | веќе видена

Европската Унија обезбеди 1,1 милион евра за два проекта за деминирање во Босна и Херцеговина, од кои еден се однесува на реистражување сомнителни површини, а ...
сите 12 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се состана со бугарскиот премиер Борис Бојко, а нивната срдечна средба беше следена од камери на бројни новинари, а ...
сите 57 | | | веќе видена

Денеска во општинската зграда на Тетово се одржа првиот состанок за промовција на почетокот на имплементација на проектот за подобрување на управувањето со ...
сите 24 | | | веќе видена

next