Владата на Србија усвои предлог за „позитивен ребаланс“ на буџетот, кој предвидува зголемување на платите од 1 ноември за 8 до 15 проценти, изјави денеска на ...
сите 10 | | | веќе видена

Екипата на „Слободен печат“ беше во посета на Косово, каде што предизборната кампања за вонредните парламентарни избори е во тек. Во едно секојдневие на држава ...
| | веќе видена

Во минатонеделниот пожар на грчкиот остров Закинтос изгореле 747 хектари земјиште, соопшти Центарот за сателитско следење на природни катастрофи „BEYOND” на ...
сите 53 | | | веќе видена