Вучиќ: Можам да одам на Косово и без дозвола, но не сакам да им направам проблем на Србите

Српскиот премиер и кандидат на претседателските избори Александар Вучиќ во неделата изјавил дека во рамките на кампањата сака да го посети Косово и дека тоа може да го направи и без дозвола од властите во Приштина, но смета оти тоа не би имало смисла и не сака на тој начин да предизвика проблеми за Србите кои живеат таму, пренесуваат српските медиуми. Вучиќ рекол дека на Косово може да влезе ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒