ТРАГЕДИЈА: 9- годишно дете загина при санкање, излетало под автомобил

Деветгодишниот Е.Х загина вчера за време на санкање во близина на Бусовач, Србија откако излетал под автомобил. Момчето веднаш било превезено во болница, но за брзо време им подлегнал на повредите, изјавиле од болницата. Сопред неофицијалните информации, момчето со своите врсници се санкал, и во тој момент поминал автомобил и момчето излетало под возилото. Трагедијата се случила вчера околу 13 ...

⇐ DailyMK News ⇒