Тепачка во турскиот парламент

Во турскиот парламент избувна тепачка меѓу пратениците за време на расправата за пакетот на уставни реформи со цел проширување на овластувањата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Пратениците од владејачката Партија на правдата и развојот и главната опозициона Републиканската народна партија удриле ноќеска едни на други со тупаници и се туркаа едни со други покрај собраниската говорница.

⇐ Daily24 Вести ⇒