Српското обвинителство ја проширува истрагата против Харадинај

Српското Обвинителство за воени злосторства достави денеска до Министерството за правда на Србија наредба за проширување на истрагата против поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај со нови докази. Тие до крајот на неделата ќе бидат преведени и проследени во Франција за одлуката за барањето на Србија за екстрадирање на Харадинај, јави Танјуг. Министерството за правда вчера испрати барање до ...

⇐ DailyРепублика ⇒