Силна експлозија пред „Јуробанк“ во центарот на Атина

Силна експлозија го потресе центарот на Атина доцна ноќеска, кога бомба поставена во торба експлодира пред канцелариите на „Јуробанк“. Во експлозијата се причинети големи материјални штети на банката и на околните згради, но нема повредени. Според информациите од полицијата, половина час пред експлозијата имало предупредувачки повик во еден грчки медиум дека ќе експлодира бомба пред „Јуробанк“ во ...

⇐ DailyМакфакс ⇒