Парламентот на Албанија, се очекува да свика вонредна седница

Парламентот на Албанија се очекува да свика вонредна седница в понеделник за да се изгласаат Комисиите за изборно гласање и законските измени од законите за владата. Врз основа на договорот што го постигнаа премиерот Еди Рама и лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша, изборите ќе се одржат на 25 јуни, а опозицијата ќе влезе во владата. Таа ќе добие еден вицепремиер и шест ...

⇐ DailyМакфакс ⇒