Обвинетите Срби за убиството на Закинтос: Дојдовме на одмор, не за да убиеме некого

Смртта на Американецот Бакари Хендерсон (22) кој бил претепан од неколку Српски туристи на Закинтос, веќе некое време е во центарот на вниманието во медиумите кај јужниот, како и кај северниот сосед. За убиството има повеќе осомичени дека учествувале во нападот, па тројца Срби ќе се бранат од слобода со кауција од по 500 евра, а петмина се уапсени, меѓу кои е и еден Грк, еден Србин од Босна со ...

⇐ DailyРепублика ⇒