Сообраќајната полиција во Хрватска казни тројца странски државјани кои на автопат се движеле со брзина од 245, 242 и 236 километри на час.За време на редовна ...
сите 6 | | | веќе видена

Војската на Србија може да се пофали со три нови хеликоптери М-17 кои пристигнаа од Русија. Српскиот Курир ексклузивно ги покажува првите фотографии од моќните ...
сите 2 | | | веќе видена

Црногорскиот православен свештеник Рафаило кој пред неколку години привлече внимание со изјавата дека „хероинот е лош и никаков“ се врати во свој стил. Сега во ...
| | веќе видена

На видеото се гледа како автомобил во движење прегазува човек пред една пекара, а потоа излегува човек од автомобилот и почнува да го тепа прегазениот со цврст ...
сите 3 | | | веќе видена

Белградските пензионери од друштвото „ПКБ“ го блокирале Зрењанинскиот пат кај населбата Збег, со барање државата да им ги врати 6.666.000 акции, одземени во ...
сите 2 | | | веќе видена

Грчката полиција рано утрово спроведе нова акција во два објекти кои беа под опсада од 2016 година, во атинската населба Егзархија, и пронајде 34 лица сите ...
сите 11 | | | веќе видена

Дирекцијата за инспекција соопшти дека првата неработна недела во Црна Гора за вработените во трговија ќе биде 20 октомври. Според Инвеститор.ме, инспекцијата ...
сите 7 | | | веќе видена

Опремени со празни ранци и одреден таргет – „Нутела“ и кафе, двајца Хрвати денеска бесрамно ги испразнија рафтовите во продавница во Сплит. Изгледа дека им ...
| | веќе видена

Дваесетидвегодишниот Д.Р. од Зворник, БиХ, скокнал во Дрина за да избегне алкотестирање, пренесуваат босанските медиуми. Момчето било совозач во автомобил ...
сите 4 | | | веќе видена

Хрватската тајна служба (СОА) реши да протера државјанин на БиХ кој со години живее во Риека, каде што има работа и семејство. Причина за протерувањето е ...
сите 2 | | | веќе видена

Хелена Гавран е девојчето кое успеа да ја расплаче Србија.Таа има само четири години и боледува од тумор на мозокот.Хелена замина на првиот циклус операции и ...
сите 4 | | | веќе видена

Давид беше добро дете, одличен ученик и вреден, рекол 47-годишниот Зоран Нинков, неутешниот татко на момче кое денеска настрадало од струен удар во семејната ...
сите 2 | | | веќе видена

Кабинетот на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ објави дека официјалната претседателска кампања не е започната, па нема причина таа да се ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го задолжи Министерството за економија да ги почне преговорите за спогодбен прекин на договорите за изградба на мали хидроцентрали во ...
сите 7 | | | веќе видена

Брачна двојка од Нови Травник, Босна и Херцеговина, со адреса на живеење во странство, која сакала да остане анонимна, ги отплатила сите долгови во аптека во ...
сите 3 | | | веќе видена

Словенечката влада, која упорно не дава никакви официјални податоци за набавката, беше исцинкарена од сопствениот регистар за следење на трошењето на буџетот ...
| | веќе видена

next