Кога добил отказ во фирмата во која работел осум години, 34 годишниот Марио Срага од Осијек се спакувал и заминал во Германија. Марио веќе од претходно и е ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за труд, вработување, борачки и социјални прашања апелираат до граѓаните на Србија кои бараат работа во странство, да водат сметка кој посредува ...
сите 2 | | | веќе видена

Глобалниот климатски феномен „Ел Нињо“, кој го создале воздушните струи над Тихиот океан, ќе донесе на Балканот многу топла зима, а метеоролозите предвидуваат ...
| | веќе видена

Припадниците на српските Вооружени сили денеска изведоа тактичка воена вежба со боево гаѓање под име „Векот на победникот 1918 – 2018“, во чест на ...
сите 16 | | | веќе видена

Страшна несреќа се случи рано утрово во Србија каде дирекно се судрија комбе и автомобил, по што морале да интервенираат пожарникари. За среќа повредените не ...
сите 2 | | | веќе видена

Членови на крагуевачки клан брутално го мачеше 24-годишниот Јовица Лешњак и двајца жандарми кои биле со него во друштво. Лешњак брутално е претепан и ...
сите 3 | | | веќе видена

Една група на луѓе дојдени од Грција искористие смртната церемонија од државјанинот Костандин Кацифа, префрлајќиа неа во еден тензичен случај каде се изрази на ...
| | веќе видена

Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална парализа, но човек со огромна волја, оптимистички дух и храбро срце, поради што веќе го носи ...
сите 2 | | | веќе видена

Млад човек носел пари за да купи автомобил, а на Којтер му остави 130 евра како награда. Паричникот во кој имало околу 13.000 евра е пронајден во селото ...
| | веќе видена

Каратистите од Косово на Светското првенство во карате во Мадрид учествуваат без државни обележја. Знамето го нема во спортската сала, пренесуваат медиумите од ...
сите 4 | | | веќе видена

Земји од поранешна Југославија се согласија да ја зајакнат соработката во идентификување на илјадниците луѓе кои исчезнаа за време на војните во 90-тите години ...
сите 3 | | | веќе видена

Изјавата на Карла дел Понте дека Косово е прерано признато и дека Харадинај не заслужува да биде премиер е уште една во низа покајнички изјави, пишува ...
| | веќе видена