Хрватска парализирана од студот: Сплит без вода и струја, Дунав и Драва веќе замрзнаа (ФОТО+ВИДЕО)

Студеното време и понатаму прави проблеми во сите делови од Хрватска, а поради студот неколку илјади граѓани на Сплит се останати без вода и струја, откако се поплави гратската трафостаница во градот. Од сплитскиот водовод велат дека се на терен и ја санираат штетата и дека овој проблем може да потрае и во наредните денови. Студот не го заобиколи ниту истокот на Хрватска, а хрватските власти веќе ...

⇐ DailyMK News ⇒