Габриел: Барањата на албанската опозиција се апсурдни

Шефот на германската дипломатија Зигмар Габриел синоќа и порача на албанската опозиција, предводена од Демократската партија на Љуљзим Баша, дека протестите и нејзините барања за формирање техничка влада се апсурдни во период пред избори. - Германија и ЕУ немаат разбирање за барањата на опозицијата да се формра техничка влада само неколку недели пред изборите. Германската Влада смета дека ...

⇐ DailyСпектра ⇒