(ФОТО) Се судрија возови во Нови Сад - над 22 повредени

Повеќе од 22 патници се повредени синоќа на пругата Белград – Нови Сад, при судир на два воза. Машиновозачот не е повреден, а меѓу повредените има и едно дете. До судирот дошло околу 19:30, часот, а причината за несреќата се претпоставува дека се лошите временски услови и слабата видливост. „Сите повредени се згрижени и пренесени во Ургентен центар за понатамошно лекување“– изјавила д-р Билјана ...

⇐ DailyФактор ⇒