Еве што пишуваат грчките медиуми за посетата на Чавушоглу на Македонија

Грчките медиуми пишуваа за вчерашната посета на турскиот шеф на дипломатијата, Мевљут Чавушоглу на Скопје наведувајќи дека е прв министер за надворешни работи на некоја земја што ја посетил Македонија по изборот на новата Влада. Најголем интерес предизвика изјавата на Чавушоглу дека Турција го поддржува членството на Македонија во НАТО и дека земјата ја нарекувал со уставното име. Медиумите кај ...

⇐ DailyФактор ⇒