Дачиќ: Не ги рушам јас односите со моите зборови, туку тие со одлуките

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ вчера изјави дека со своите остри изјави ги брани интересите на Србија и дека ништо друго не го интересира. Шефот на српската дипломатија негира дека неговите остри зборови ги нарушуваат односите во регионот. „Не ги рушам јас односите со моите зборови, туку тие со одлуките“- вели Дачиќ. Дачиќ за Б92 вели дека тој не ја претставува ниту ЕУ, ниту ...

⇐ DailyФактор ⇒