Дачиќ бара осуда за големо албанските идеи

Шефот на грчката дипломатија, Ивица Дачиќ вчера изјави дека Европската Унија, САД и Велика Британија ќе бидат директно одговорни за последиците доколку не реагираат на последните изјави на албански политичари за соединување на Албанија, Косово и на три општини од југот на Србија, јавува дописникот на „ Мета “ од Белград. Во реакција на изјавата на претседателот на општината Бујановац, Јонуз ...

⇐ DailyФактор ⇒