Дачиќ: Албанци имаат намера да заземат некоја српска амбасада или конзулат поради Харадинај

Министерот за надворешни рабопти на Србија, Ивица Дачиќ синоќа предупреди дека според безбедносни информации, во албанската дијаспора се планира заземање српско дипломатско-конзуларно претставништво во САД или Европа, за да се принуди Белград да се о Министерот за надворешни рабопти на Србија, Ивица Дачиќ синоќа предупреди дека според безбедносни информации, во албанската ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒