Борисов: Најдоброто што го направивте е што излеговте од криза

„Македонија мина низ тешка политичка криза, која нè вознемируваше сите нас, и најважното што го направивте е што излеговте од неа“, вели премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, во интервју за МКД.мк. Борисов смета дека најважни во моментов се инфраструктурните проекти меѓу двете земји, зашто ќе овозможат протек на луѓе, капитал, инвестиции и бизнис, а членството на Македонија во НАТО и во ЕУ ќе ...

⇐ DailyМакфакс ⇒